Naše Ostrava - Český domov
  • Zprávy
    • Zprávy
    • Sport
    • Servis
    • Kultura / Volný čas
    • Příspěvky čtenářů
    • PR články
    • Rozhovory
  • Kalendář akcí
  • Mapa
  • Infoservis
  • Řádková inzerce
  • Zprávy
  • Kalendář akcí
temp° 11°C
Web pro všechny Ostravaky!!!

přihlášení registrace
Pátek 23. Dubnasvátek má Vojtěch
Rubriky
  • Zprávy
  • Sport
  • Servis
  • Rozhovory
  • Kultura / Volný čas
  • Příspěvky čtenářů
  • PR články

Majitelé pejsků z třebovického útulku soutěžili

Již pojedenácté se setkali majitelé pejsků a jejich miláčci z třebovického útulku.

Majitelé pejsků se svým miláčky, poháry a diplomy.
Majitelé pejsků se svým miláčky, poháry a diplomy.

 

V areálu útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích se v sobotu 20. června uskutečnilo v pořadí již XI. setkání pěstounů psů z třebovického útulku. Letos nad jeho konáním převzal záštitu náměstek primátora Dalibor Madej. Akce se konala také za účasti ředitele Městské policie Ostrava Zdeňka Harazima a jeho zástupce pro výkon služby Jiřího Samka.
Setkání se zúčastnilo celkem 28 pěstounů se svými čtyřnohými miláčky, kteří se utkali v několika soutěžních disciplínách:

Soutěž Útulkový krasavec

  1. místo - Munzar, Kateřina Mamulová-Kutláková
  2. místo - Tomík, Marta Sehnalová
  3. místo - Brit, Adéla Jančová

Soutěž Třebovický šikula

  1. místo - Shamnu, slečna Káňová
  2. místo - Čip, Kateřina Kuřavová
  3. místo - Ax, Hana Marjová

Soutěž Nejkrásnější junior

vítěz - Bak, Petr Smolka

Soutěž „Nejkrásnější veterán"

vítěz - Alma-Rita, Věra Žídková

 Soutěž Cena diváků

vítěz - Fany, Jaroslav Fančík

 I přes značně nepříznivé počasí navštívilo areál útulku na 200 návštěvníků, kteří měli možnost prohlédnout si prostory útulku, kde tráví svůj čas opuštění a zatoulaní pejsci. Zaměstnanci útulku odpovídali na nejrůznější dotazy a informovali, co se s pejsky po přijetí do útulku děje.

Velký úspěch měla ukázka výcviku služebních psů, také prezentace úseku odchytu se setkala s velkým zájmem zúčastněných. Nejvíce se návštěvníci zajímali o odchytovou techniku, používanou při odchytu nejrůznějších zvířat. Odchytoví pracovníci ochotně na všechny dotazy odpovídali a vždy přidali i malou ukázku své práce. Dětem jistě udělaly radost nejrůznější soutěže, připravené strážníky ze skupiny prevence. Techniku, využívanou při výkonu služby, veřejnosti prezentovali strážníci operativního oddílu, ať už se jednalo o laserový radar, tzv. botičky nebo třeba přístroj k měření hladiny alkoholu v dechu. Součástí programu byla také ukázka výcviku mladých judistů, kteří pod vedením Jiřího Prölla předvedli své schopnosti a dovednosti.

 

 

 

Poslat článek emailem

Váš email:

Email příjemce:

Vzkaz pro příjemce:

Opište kód z obrázku: kodzobrazku

Tweet
  • Galerie
  • Video
  • Komentáře
  • Mapa
  • Poslat emailem
  • Vytisknout
  • Sdílet článek

Podobné články

Ostravský doubledecker Scania. Foto: DPO

Doubledeckery pojedou i na běžné lince

Vydáno 12.10.2020

Novou ostravskou atrakcí budou patrové autobusy Scania. Zatím pojedou na normální lince, od příštího roku budou vozit cestující do zoologické zahrady.

Městská jatka se mění v galerii. Foto Jiří Novák

Přestavbu městských jatek prodraží kontaminovaná půda

Vydáno 12.10.2020

Přestože vedení Ostravy tvrdí, že přestavba jatek postupuje podle harmonogramu, připustilo, že se prodraží. Stavebníci totiž narazili na kontaminovanou půdu.

Přestavba smyčky a výstavba nového parkoviště - v pravé části snímku. Foto: J. Novák

Nové parkoviště v Přívoze lidé kritizují

Vydáno 27.9.2020

Záchytné parkoviště v Přívoze má snížit počty aut, kterými řidiči jedou do samotného centra Ostravy. Má však dvě nevýhody – nedá se k němu odbočit a je v nevhodném místě.

AKTUALIZOVÁNO
24.6.2009 18:17
POČET SDÍLENÍ
krát
  • Vydáno:22.6.2009 13:43
  • Autor:René Stejskal
  • Rubrika:Zprávy
  • Lokalita:Naše Ostrava
René Stejskal
1GALERIE
 VIDEO
0KOMENTÁŘE
 MAPA
slon

Noví sloni pro ZOO jsou už v Ostravě

Do ZOO Ostrava přijely dnes nové slonice - matka Johti s dcerou Vishesh a již nyní jsou pro veřejnost k vidění.Dlouho očekávaný transport se uskutečnil v termínu od 7.4. do 10.4. Odklady byly způsobeny veterinárními opatřeními Evropské unie z důvodu výskytu slintavky a kulhavky v některých zemích Evropy. ZOO obdržela zvířata zdarma v rámci evropského záchovného programu slonů indických v lidské péči ze zoologické zahrady v severoirském Belfastu. (test)

Malíř Josef Odráška.

Malíř Josef Odráška porazil smrt

Klinická smrt přinesla do tvorby malíře a grafika Josefa Odrášky nový impuls. Vjemy z umírání dokázal přenést na svá plátna. Změnil svůj hodnotový žebříček, s novým elánem se vrhl do malování.    

Knizak-1

Milan Knížák vyhnal posluchače ze sálu

Posluchači na Festivalu Ostravské dny málem ohluchli. Milan Knížák spustil svou hudební produkci s takovými decibely, že během pár okamžiků vyprázdnil sál ostravského Domu kultury, kde festival probíhal. Posluchači prchali ze sálu se zacpanýma ušima.

Náš Grunt

Farmářské potraviny nakoupíte každý den v Našem Gruntu v Ostravě

Pokud hledáte čerstvé, zdravé a zároveň kvalitní české potraviny, navštivte již rok otevřenou prodejnu Náš Grunt v Ostravě naproti Nové Karolíny.

Autolaros Speed v Ostravě-Hrabové

Autolaros Speed: Jsme tady pro vás již 22 let

Společnost Autolaros Speed se zabývá prodejem a servisem vozů Hyundai a Mazda již 22 let. Za tuto dobu jsme se dostali do pozice největšího prodejce vozů Hyundai a Mazda na Moravě.

  • Pošli námět na článek
  • Pošli video
  • Pošli fotogalerii
  • Vložit akci

Naše Ostrava

  • Kalendář akcí
  • Infoservis
12/2014

Archív tištěného vydání

  • 12/2014
  • 11/2014
  • 10/2014
  • 9/2014
  • archiv       
Jižní listy 10/2015

Jižní listy

  • Jižní listy 10/2015
  • Jižní listy 09/2015
  • Jižní listy 05/2015
  • Jižní listy 04/2015
  • archiv       

Regionální redakce

  • Praha - centrum
  • Praha 3
  • Praha 4
  • Praha 5
  • Praha 6
  • Praha 7
  • Praha 8
  • Praha 9
  • Praha 10
  • O nás
  • Kontakty
  • Zprávy
Český domov.cz
OSTRAVAINFO!!!   GoPay.cz