Naše Ostrava - Český domov
  • Zprávy
    • Zprávy
    • Sport
    • Servis
    • Kultura / Volný čas
    • Příspěvky čtenářů
    • PR články
    • Rozhovory
  • Kalendář akcí
  • Mapa
  • Infoservis
  • Řádková inzerce
  • Zprávy
  • Kalendář akcí
temp° 11°C
Web pro všechny Ostravaky!!!

přihlášení registrace
Úterý 9. Březnasvátek má Františka
Rubriky
  • Zprávy
  • Sport
  • Servis
  • Rozhovory
  • Kultura / Volný čas
  • Příspěvky čtenářů
  • PR články

Dopravní policisté dohlédnou na školáky

Za pár dní končí školní rok a začínají prázdniny. Většina školáků již má jasno, jaké známky najdou na vysvědčení a jejich myšlenky jsou nyní plně soustředěny na nadcházející dva měsíce volna. A je to znát i na chování dětí. Jsou roztěkané, méně pozorné a hrozí větší riziko, že neopatrně vběhnou pod kola některého z vozidel, projíždějících kolem škol.

Ostravští strážníci proto se zítřejším dnem zahajují preventivně-bezpečnostní opatření, zaměřené právě na bezpečnost dětí v okolí škol. K pravidelným ranním dozorům nad školou povinnými dětmi přibudou četnější kontroly i v odpoledních hodinách, kdy dětem končí výuka a ony již pospíchají domů.

Do opatření, které potrvá až do posledního červnového dne, budou zapojeni také strážníci z operativního oddílu, kteří provádějí měření rychlosti vozidel, a to jak laserovým, tak preventivním radarem. Měření budou v tomto období probíhat zejména v okolí školských zařízení, kde se ve větší míře pohybují děti a s ohledem na hustotu silničního provozu je riziko jejich střetu s projíždějícím vozidlem vyšší.

Policisté apelují na všechny, kteří usednou za volant, aby tyto okolnosti vzali v úvahu  a tomuto přizpůsobili rychlost zejména při projíždění místy, kde lze předpokládat pohyb dětí.

 

 

Poslat článek emailem

Váš email:

Email příjemce:

Vzkaz pro příjemce:

Opište kód z obrázku: kodzobrazku

Tweet
  • Galerie
  • Video
  • Komentáře
  • Mapa
  • Poslat emailem
  • Vytisknout
  • Sdílet článek

Podobné články

Ostravský doubledecker Scania. Foto: DPO

Doubledeckery pojedou i na běžné lince

Vydáno 12.10.2020

Novou ostravskou atrakcí budou patrové autobusy Scania. Zatím pojedou na normální lince, od příštího roku budou vozit cestující do zoologické zahrady.

Městská jatka se mění v galerii. Foto Jiří Novák

Přestavbu městských jatek prodraží kontaminovaná půda

Vydáno 12.10.2020

Přestože vedení Ostravy tvrdí, že přestavba jatek postupuje podle harmonogramu, připustilo, že se prodraží. Stavebníci totiž narazili na kontaminovanou půdu.

Přestavba smyčky a výstavba nového parkoviště - v pravé části snímku. Foto: J. Novák

Nové parkoviště v Přívoze lidé kritizují

Vydáno 27.9.2020

Záchytné parkoviště v Přívoze má snížit počty aut, kterými řidiči jedou do samotného centra Ostravy. Má však dvě nevýhody – nedá se k němu odbočit a je v nevhodném místě.

AKTUALIZOVÁNO
23.6.2010 13:37
POČET SDÍLENÍ
krát
  • Vydáno:23.6.2010 13:36
  • Autor:René Stejskal
  • Rubrika:Zprávy
  • Lokalita:Naše Ostrava
René Stejskal
0GALERIE
 VIDEO
0KOMENTÁŘE
 MAPA
slon

Noví sloni pro ZOO jsou už v Ostravě

Do ZOO Ostrava přijely dnes nové slonice - matka Johti s dcerou Vishesh a již nyní jsou pro veřejnost k vidění.Dlouho očekávaný transport se uskutečnil v termínu od 7.4. do 10.4. Odklady byly způsobeny veterinárními opatřeními Evropské unie z důvodu výskytu slintavky a kulhavky v některých zemích Evropy. ZOO obdržela zvířata zdarma v rámci evropského záchovného programu slonů indických v lidské péči ze zoologické zahrady v severoirském Belfastu. (test)

Malíř Josef Odráška.

Malíř Josef Odráška porazil smrt

Klinická smrt přinesla do tvorby malíře a grafika Josefa Odrášky nový impuls. Vjemy z umírání dokázal přenést na svá plátna. Změnil svůj hodnotový žebříček, s novým elánem se vrhl do malování.    

Knizak-1

Milan Knížák vyhnal posluchače ze sálu

Posluchači na Festivalu Ostravské dny málem ohluchli. Milan Knížák spustil svou hudební produkci s takovými decibely, že během pár okamžiků vyprázdnil sál ostravského Domu kultury, kde festival probíhal. Posluchači prchali ze sálu se zacpanýma ušima.

Náš Grunt

Farmářské potraviny nakoupíte každý den v Našem Gruntu v Ostravě

Pokud hledáte čerstvé, zdravé a zároveň kvalitní české potraviny, navštivte již rok otevřenou prodejnu Náš Grunt v Ostravě naproti Nové Karolíny.

Autolaros Speed v Ostravě-Hrabové

Autolaros Speed: Jsme tady pro vás již 22 let

Společnost Autolaros Speed se zabývá prodejem a servisem vozů Hyundai a Mazda již 22 let. Za tuto dobu jsme se dostali do pozice největšího prodejce vozů Hyundai a Mazda na Moravě.

  • Pošli námět na článek
  • Pošli video
  • Pošli fotogalerii
  • Vložit akci

Naše Ostrava

  • Kalendář akcí
  • Infoservis
12/2014

Archív tištěného vydání

  • 12/2014
  • 11/2014
  • 10/2014
  • 9/2014
  • archiv       
Jižní listy 10/2015

Jižní listy

  • Jižní listy 10/2015
  • Jižní listy 09/2015
  • Jižní listy 05/2015
  • Jižní listy 04/2015
  • archiv       

Regionální redakce

  • Praha - centrum
  • Praha 3
  • Praha 4
  • Praha 5
  • Praha 6
  • Praha 7
  • Praha 8
  • Praha 9
  • Praha 10
  • O nás
  • Kontakty
  • Zprávy
Český domov.cz
OSTRAVAINFO!!!   GoPay.cz