Nová kniha navazuje na první společné dílo oboru autorů Hodinu před svítáním. „První kniha byla o lásce a vztazích. Ve druhé knize se opět objevují oba hlavní hrdinové, jsou starší, jejich životní prohry jsou těžší," prozradil Miroslav Sehnal.
Hrdinové prožívají nové příběhy s nečekanými zápletkami a překvapivými zvraty. Děj je rozdělen do sedmi povídek, které jsou proloženy poezií Břetislava Uhláře. Kdo ostravského poetu zná, ví, že jde o poezii erotickou.
Ani erotika neodradila biskupa Františka Václava Lobkowicze, který přišel na slavnostní představení knihy do Domu kultury města Ostravy. „Musíme si hledat cesty k sobě. Nejde o erotiku, ale o vzájemné vztahy, kdy se jeden druhému umí svěřovat. Často nám schází obyčejné lidské vlastnosti," řekl biskup.
Knize popřály úspěch sudičky Soňa Záchová, Lydie Romanská, Hana Marušáková a Šárka Mrvová a kmotři cimbalistka Zuzana Lapčíková a písničkář Pavel Dobeš.