Centrum individuálních sportů Ostrava (CISO) vzniklo v roce 2005. V roce 2014 bylo v CISO zařazeno 58 reprezentantů z 19 olympijských individuálních sportů a jednoho neolympijského sportu – karate. Těmto sportovcům se věnovalo 39 trenérů. „Do roku 2015 vstupujeme s 50 sportovci a 32 trenéry. V letošním roce padla řada českých rekordů. Nejúspěšnější byla plavkyně Barbora Závadová, která pokořila v roce 2014 pět českých rekordů, atlet Jan Friš překonal český juniorský rekord na 1 500 metrů a neslyšící atlet Michal Stanovský překonal český rekord v půlmaratonu a byl členem štafety na 100, 200, 300 a 400 metrů,“ uvedla ředitelka CISO Taťána Kocembová-Netoličková. „CISO se snažilo v roce 2014 o udržení dosavadního standardu sportovní přípravy, sociálního zabezpečení a vytvoření finančních předpokladů pro zařazení dalších talentů z města Ostravy a Moravskoslezského kraje splňujících kritéria pro zařazení do CISO. Bez finanční podpory Moravskoslezského kraje, města Ostravy, Nadace ČEZ, Ostravské tělovýchovné unie a sponzorů bychom nemohli existovat,“ zdůraznila Netoličková a dodala: „Jsme jediným regionálním centrem v České republice, které jako občanské sdružení bez státní podpory pečuje o sportovní talenty, po kterých kdykoliv bez náhrady sáhnou rezortní sportovní centra vydatně podporována státem.“ Nebýt podpory CISO, část talentovaných sportovců by zřejmě odešla z Ostravy za lepšími podmínkami do převážně pražských klubů.
A jak si vedli sportovci zařazení do CISO? V roce 2014 získali na mistrovstvích České republiky 23 zlatých, 13 stříbrných a 12 bronzových medailí. Lyžař Stanislav Loska startoval na Zimních paralympijských olympijských hrách v Soči, kde byl vlajkonošem české výpravy. 12 sportovců startovalo na mistrovství světa - Filip Sakala a Michaela Doleželová (skoky na lyžích), Gabriela Capová a Barbora Půdková (alpské lyžování), Petr Coufal (krasobruslení), Matěj Průdek (silniční cyklistika), Jan Friš, Adam Zenkl a Jakub Zemaník (atletika), Jan Somerlík a Kateřina Tomalová (badminton), Lukáš Dekýš (box).
Sportovci si připsali 23 starty na mistrovství Evropy. Jakub Debrecenyi se stal mistrem Evropy v karate, plavkyně Barbora Závadová skončila čtvrtá. Na ME dále startovali Jiří Martinko (stolní tenis), Petra Urbánková, Nikol Ogrodníková, Jana Slaninová (atletika), Barbora Průdková (alpské lyžování), Markéta Krykorková (střelba), Tereza Švábíková a Jan Somerlík (badminton), Daniel Gábor a Lukáš Dekýš (box), Miroslava Kulhavá, Markéta Sidková, Klára Žižková a Lucie Šindlerová (lukostřelba), Martin Baďura a Věra Kopřivová (plavání), Matěj Průdek (cyklistika), Ondřej Janeczko a Veronika Cenková (sportovní gymnastika), Denisa Bartošová (cyklistika). Další medaile vybojovali sportovci na světových hrách mládeže nebo na akademických šampionátech. Splněný limit na ME měl také zápasník Vratislav Chotaš a na MS juniorů boxer Daniel Gábor, avšak kvůli zranění se nemohli zúčastnit.