Praha 8 by potřebovala přidal k plánovaným 352 milionům korun od magistrátu dalších 105 milionů. Letošní rozpočet radnice je 990,2 milionu na výdaje a počítá s příjmy 975,2 milionu. Radnic ale nelze vinit z toho že nešetří. Po nástupu zjstilo nynější vedení radnice, že není k dispozici finanční rezerva vytvořená přebytkem hospodaření minulých letech.
Spoří se, kde se dá. Byl dočasně zrušen tzv. participativní rozpočet, který umožňoval lidem vytvořit své vlastní občanské projekty. Radnice snížila i počet zaměstnanců, což uspořilo 30 milionů korun. Starosta Ondřej Gros (ODS) už dříve Naší Praze řekl, že může nastat situace, kdy bude radnice donucena prodat část majetku. Do svízelné situace se dostala radnice i kvůli vládou schválenému zvýšení platů zaměstnanců o 1.500 korun, což ubralo sedm milionů korun.
Přes všechny potíže skončilo hospodaření za první pololetí letošního roku přebytkem 15,99 milionu korun. Což je ale slabá náplast na dlouhodobý deficit. Praha 8 proto využila možnosti, které jí dalo rozhodnutí městského zastupitelstva, podle kterého si jednotlivé radnice mohou zvýšit daň z obytných nemovitostí až na dvojnásobek.
Zvýšení u obytných nemovitostí si totiž určují městské části. Některé se připojily jiné - například Praha 4 nebo Praha 6 jsou proti. Opatření kritizovali zástupci ODS a TOP 09. Radnice Prahy 8 by ke zvýšení nesáhla, ale v jejím případě je to jeden z mála kroků, jak přijít k penězům. „Závidím kolegům z jiných radnic, kteří nemuseli daně zvyšovat,“ řekl starosta Ondřej Gros (ODS). „Bohužel, rezervy vyčerpali naši předchůdci a my musíme i přes citelné škrty hledat každou korunu, aby Praha 8 ekonomicky přežila." Daň si odsouhlasily kromě Prahy 8 také radnice Prahy 1, Prahy 3, Prahy 7, Prahy 10, Prahy 18, Prahy 22, Březiněvsi, Ďáblic, Dolních Chaber, Kolovrat, Kunratic, Lysolají, Petrovic, Řeporyjí, Slivence, Suchdola, Šeberova, Troji, Újezda a Zbraslavi.